Podnože našich stolů jsou vyrobeny z ocelových profilů, které jsou podélně svařované. Ocel je důležitým prvkem našeho nábytku, v první řadě díky svým vlastnostem a v druhé řadě kvůli svému rustikálnímu vzhledu.
Na užitné plochy našich výrobků používáme dva druhy dřeva a to dub a ořech. Dřevo pochází z českých lesů, z kulatiny I. a II. jakosti. Ve chvíli kdy se dostane do naší dílny, tak je vysušeno na 8 - 10% vlhkosti. Tyto parametry nám tak umožňují vyrobit opravdu kvalitní kus nábytku, který bude sloužit dlouhé roky.
Ocelové části se zkracují na příslušnou míru a zároveň se řežou pod úhlem pro zajištění větší pevnosti celé konstrukce. Po řezání dojde na odjehlení materiálu, tak aby byl co nejlépe připraven na svařování.
Dřevěných fošny jsou naformátovány na požadované lamely. Poté se lamely opracují ve srovnávače a protahovačce, a tak jsou nachystány k lepení.
U ocelové části nábytku spojení probíhá pomocí svařování metodou MIG/MAG, tedy svařováním v ochranné atmosféře.
Při výrobě spárovky používáme rámový lis na který skládáme jednotlivé lamely, která spojujeme k tomu určeným lepidlem.
Před broušení máme jak ocel tak dřevo připravené v surové podobě. Následuje tedy práce s detaily, které však mají velký vliv na celkový estetický dojem z našeho výrobku.
U ocelových části začínám nejprve s broušením svárů úhlovou bruskou nejprve lamelového kotouče a poté brusného papíru. Na závěr používáme vibrační brusku a brusný papír pro vychytání i těch nejmenších detailů.
U dřevěné desky je postup o něco snazší. Broušení provádíme ruční pásovou bruskou a brusnými papíry po finální zrnitost 400.
Pro finální úpravu ocelových částí využíváme práškové lakování, která zajišťuje nejen perfektní vzhled našich výrobků, ale také jejich vysokou odolnost.
Na dřevěné části používáme voskové oleje Osmo, které nanášíme válečkem. Osmo oleje vynikají svým přírodním složením, které je zdravotně nezávadné a zároveň prodlužuje životnost nátěru. Naše výrobky jsou díky tomu snadné na údržbu a vydrží dlouhé roky jako nové.